IFSC Climbing Worldcup (B) - Innsbruck (AUT) 2016

Latvijas izlases dalība IFSC (International Federation of Sport Climbing) un Austria Climbing organizētajās sacensībās – pasaules kausa 5. posms boulderingā Insbrukā, Austrija 20. – 21. maijā

Dalībnieki: Rolands Ruģēns

Vēl pirms nonācu Insbrukā, atnāca e-pasts, kurā bija teikts, ka sacensības aizkavēsies, jo ir pieteicies pārsteidzoši liels dalībnieku skaits, taču, kad ierados, nedomāju, ka dalībnieki būs tik daudz. Kopā 108 vīrieši un 68 sievietes, sastādot kopējo dalībnieku skaitu vairāk, kā 150 sportistu apmērā.
Šogad visi runā par to, ka dalībnieki ir kļuvuši vēl spēcīgāki un arī maršruti līdz ar to, tiek skrūvēti vēl sarežģītāki. Eiropas sacensības vienmēr ir grūtas, jo uz tām ierodas visi. Salīdzinot ar Amerikas vai Āzijas kausa posmiem, kur ierodas tikai daļa. Reāli vismaz 30 dalībnieki vīriešu konkurencē, bet noteikti vairāk un aptuveni 20 sievietes, ir tie sportisti, kas pretendē uz medaļām jebkurās sacensībās, taču pusfinālā iekļūst tikai labākie 20.
Kvalifikācija kā vienmēr sadalīta divās grupās, tātad lai tiktu pusfinālā, no katras grupas tālāk tiek labākie desmit. Grupa, kurā kāpu es, dalībnieki cīnijās par katru maršrutu, jo 4 no 5 maršrutiem bija ļoti sarežģīti, tātad jācīnās maksimāli, lai tiktu pusfinālā, otrā grupā rezultātu vairāk izšķīra mēģinājumu skaits, līdz ar to, kļūdu skaits, ko pieļauj dalībnieks.

 


Jau kvalifikācijā mēģināju kāpt maksimāli labi, uzrādot rezultātu 4t11 4b8, tātad četri izkāpti maršruti no pieciem. Ierindojos 5.vietā savā grupā, tātad stabili, lai tiktu pusfinālā.
Pusfināls ir ļoti atbildīgs brīdis, jo, kad no 20 ļoti spēcīgiem sportistiem ir jāatlasa 6, tad ir skaidrs, ka visu izšķirs sportistu pieļautās kļūdas, protams sportistu sniegums atkarīgs no trenētības līmeņa un maršrutu dažādības – līdzsvars, maršruti uz spēku, tehniku vai kombinēts. Atbilstoši ir sportisti, kas vairāk pieprot vienu, bet mazāk ko citu.
Tā, kā 3. kausa posmā Japāna jau tiku finālā pirmo reizi, vēlējos to pašu atkārtot vēlreiz un vēlreiz. Kā jau teicu, maršruti tik grūti, nav bijuši nekad, tāpēc nav brīnums, ka pusfinālā, tikai divi sportisti izkāpa visus maršrutus.
Mans rezultāts 2t2 4b6. It kā tikai puse no iespējamajiem maršrutiem, ko varēja izkāpt un visi bonusi, taču tas bija pietiekami, lai kā sestais iekļūtu finālā.
Sajūta fantastiska, biju tik ļoti sajūsmā, ka atkal esmu finālos. Japāna, Austrija, zinu ka varu, un tagad mans mērķis un sapnis par 1.vietu boulderinga čempionātā, vairs nemaz neliekas tik nereāls.
 
Ja parasti kvalifikācija un pusfināls ir grūti tad fināli ierasti ir nedaudz vieglāki, tad šoreiz, kvalifikācija grūta, pusfināls grūtāks, par finālu nemaz nerunājot.
1t3 2b8 rezultāts ne tas labākais, tomēr līdz 3.vietai pietrūka vien mēģinājumu skaits līdz bonusam, kas diemžēl bija nedaudz vairāk, kā gribētos. 
Sacensības superīgas. Vēl jo vairāk, ja pirmo reizi dzīvē ir tik labi sasniegumi un tieši kausa posmā, uz kuru ieradās vislielākā konkurence.

Fināla rezultāti:

Vīrieši

  • 1. vieta    Koreja    Jongwon CHON
  • 2. vieta    Japāna    Tomoa NARASAKI
  • 3. vieta    Kanāda    Sean MCCOLL
  • 4. vieta    Latvija    Rolands RUĢĒNS

Sievietes

  • 1. vieta    Lielbritānija    Shauna COXSEY
  • 2. vieta    Slovēnija    Janja GARNBRET
  • 3. vieta    Japāna    Miho NONAKA

 

Izveidots 26 Maijs 2016
Skatīts: 6656
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>