Jaunatnes Eiropas čempionāts Kāpšanas Sportā Kombinētajā disciplīnā.

No 24.-26. Novembrim Francijas pildētā Saint Etienna norisinājās Jauniešu Eiropas čempionāt kombinētajā ieskaitē. Šīs ir pirmās sacensības pēc jaunajiem noteikumiem, kas ir apstiprināti pēc IFSC (International Federation of Sport Climbing). Tā kā kāpšanas sports ir iekļauts gan Jaunatnes, gan pieaugušo Olimpiskajās spēlēs, tad šīm sacensībām ir milzīga loma sistēmas atīstībā.

Latvijas izlasi Jaunatnes Eiropas čempionātā pārstāvēja Laura Skrūskopa (BJC Daugmale), Elza Baraka (BJC Daugmale) un Madara Krūmiņa (BJC Daugmale). Latvija bija starp tām valstīm , kas aizpildīja maksimālo dalībnieku skaitu vienā grupā un deva iespēju trīs dalībniecēm startēt Eiropas čempionātā. Šajā gadā vecuma grupas dalījās no 2000 gadā dzimušajiem līdz 2001 gadā dzimušajiem.

Sacensību tehniskajā sapūcē, kas norisinājās 24. Novembrī tika izskaidrots iemesls kāpēc notika aizķeršnās reģistrācijas un kvalifikācijas sistēmā, lai iekļūtu Jaunatnes Eiropas čempionata Finālturnīrā. Pamatojums bija saistīts ar pēdējā brīža nolikumu un noteikumu maiņām, kas tika mainītas, lai atbilstošāk un profesionālāk šis sporta veids atbilstu Olimpisko spēļu formātam. Iemesls, kas vēl Francijai lika sparīgāk un haotiskāk pārstrukturēties šajā jomā, bija 2024 gada Olimpiskās spēles, kas notiks Francijā (Parīzē).

Latvijas dalībnieces tika reģistrētas visām disciplīnām kā pirmās, kas sākumā radīja apmūlsumu, jo citas valstis, kam bija trīs dalībnieces tika izsijātas, bet tikmēr Latvijas sportisti salikti viens aiz otra. Visās disciplīnās kā pirmā uz startu izgāja Elza Baraka, tad Madara Krūmiņa un Laura Skrūskopa.

Sacensības tika atklātas ar ātrumkāpšanu jau 8.00 no rīta un bija zināms, ka šī Latvijas izlasei būs grūtākā disciplīna, jo praktizēties un atstrādāt kustības šai disciplīnai Baltijā nav iespējams. Izlases Treneris Kaspars Vilks iepriekšējās dienās lika uzsvaru uz veiklības un sprinta vingrinājumiem, lai sagatavotos sacensību formātam. Ja salīdzina meiteņu rezultātus no Insbrukas Pasaules čempionāta, tad uzlabojumi bija par 3 sekundēm, bet lai skrietu Top kāpēju līmenī ir jāskrien vēl ātrāk. Pēc meiteņu ātrumkāpšanas startiem vadībā izvirzījās Polijas dalībniece Natalia Kalucka.

Nākamā disciplīna bija Boulderings, kur pēc 2h atpūtas dalībniecēm bija jākāpj četri maršuti. Sacensību formats nemainīgs, piecas minutes kāpj un piecas atpūšas. Šāds formats tiek pielietots arī Latvijas mēroga sacensībās, kas meitenēm deva pārliecību par organizatorisko pusi. Dalībniecēm maršuti tika sagatavoti vienveidīgi, bet tehniski sarežģīti, kur trīs bija pa formām, bet viens pa kastēm. Viss labākos rezultātus uzrādīja Laura Skrūskopa, kas izkāpa divus maršutus (2T6) 11.vieta un nedaudz pietrūka, lai izkāptu trešo. Tad nākamie labākie rezultāti Latvijas izlasē tika uzrādīti Elzai Barakai, kas šoreiz apstājās pie bonusiem (2B5) 14.vieta. Attiecīgi Madarai Krūmiņai rezultāts (1b2) 16.vieta. Pēc boulderinga disciplīnas vadībā izvirzījās Itālijas kāpēja Giorgia Tesio

 Noslēdzošā kvalifikācijas disciplīna bija grūtā kāpšana. Sportistiem bija jāveic viens maršuts, kas ir pēc jaunajiem noteikumiem pieņemts lēmums. Kā pirmā uz startu izgāja Elza Baraka un pārliecinoši kāpa savu maršutu līdz speak izsīkmam. Elzai sanāca tikt pāri pirmai sarežģītai vietai, bet pie otrās nācās apstāties un speak izsīkumu dēļ Dlībniece norāvās. Elza grūtajā kāpšanā saniedza rezultātu 19+ un izcīnīja 11.vietu. Nākamo rezultātu sasniedza Laura Skrūskopa 14 uz ieguva 14.vietu. Madara Krūmiņa uzrādīja 15 labāko rezultātu.

Dalībniecēm neizdevās kvalificēties nākamajai kārtai, bet iegūtā pieredze liks maksimāli strādāt pie ātrumkāpšanas, kas pie Latvijas apstākļiem ir grūta, bet nav neizdarāma.

Dalībnieču rezultāti Jaunatnes Eiropas čempionātā:

Laura Skrūsopa 14.vieta

Elza Baraka 15.vieta

Madara Krūmiņa 16.vieta

 

Latvijas izlases komanda pēc Eiropas čempionāta fināla, kas norisinājās 26.novembrī devas mājup, lai gatavotos nākamajām sacensībām.

 

  

Izveidots 16 Janvāris 2018
Skatīts: 3127
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>