IFSC Climbing Worldcup (B) - Munich (GER) 2016

Rolands Ruģēns

Šogad noslēdzošais pasaules kausa posms pirms pasaules čempionāta Parīzē norisinājās Vācijas galvaspilsētā Minhenē. Dalībnieku skaits, kas piereģistrējies sacensībām rekordliels – kopumā vairāk, kā 200 dalībnieki bija pieteikuši savu dalību šajā posmā. Sportisti, kas ierodas sacensību dienā, gan ne vienmēr ir 100 % visi, kas reģistrējās, taču tie bija pietiekami daudz, lai kvalifikācijā startētu 140 vīrieši un 84 sievietes, kas ir gana daudz.

Pārsteidzoši bija tas, ka sacensību maršrutu licēji, mēģinot izpatikt jebkuras sagatavotības pakāpes sportistam, bija izlēmuši, ka maršruti būs salīdzinoši viegli, lai gandrīz jebkurš varētu izkāpt kaut vienu maršrutu no sacensībās izveidotajiem. Tas, gan nenozīmē, ka sacensības tagad priekš spēcīgajiem ir tik vieglas, ka nav jāuztraucas par iekļūšanu pusfinālā. Problēma rodas tajā, ka vīriešu konkurencē tik daudz sportisti spēja izkāpt visus maršrutus, ka pat 13. vietai 1. grupā bija izkāpti visi pieci maršruti, taču pusfinālā šis sportists netiek, jo ir kāds mēģinājums par daudz. Otrā grupā šāda situācija nebija novērojama, jo maršruti atšķīrās, turklāt spēcīgo sportistu skaits tajā bija mazāks.

Tā arī es, startējot 1. grupā kopā ar daudziem ļoti spēcīgiem sportistiem, izkāpu četrus no pieciem maršrutiem. Savas kļūdas dēļ nespēju noturēt viena no piecu maršrutu topiem un sacensības man bija beigušās. Tagad nekas neatlika, kā pusfinālu un finālu vērot no malas uz skatītāju soliņa. Mans rezultāts 21. vieta 1. grupā, kopvērtējumā 41. vieta. Šā gada visneveiksmīgākās sacensības man, tomēr, skatoties uz priekšu, nopietni jāsāk trenēties pasaules čempionātam Parīzē, jau šā gada septembra vidū. Šogad ir izlemts piedalīties triatlonā jeb visās trīs disciplīnās kāpšanas sportā – boulderings, grūtā kāpšanā un ātruma kāpšanā, lai jau sāktu gatavoties priekš 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Vieta Vīrieši Sievietes
1 Tomoa NARASAKI (JPN) Miho NONAKA (JPN)
2 Jongwon CHON (KOR) Shauna COXSEY (GBR)
3 Alexey RUBTSOV (RUS) Akiyo NOGUCHI (JPN)
Izveidots 24 Augusts 2016
Skatīts: 6037
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>