Climbing World international festival 2017

Climbing World international festival boulderingā Sheffield, Lielbritānija

18. – 19. martā Latvijas izlases dalība IFSC organizētajās sacensībās. Šēfildā norisinājās starptautiskās pasaules kāpšanas sporta sacensības boulderingā, kurās piedalījās Latvijas sportists Rolands Ruģēns.

18. martā visas dienas garumā norisinājās kvalifikācija trīs grupās, sasniedzot kopējo dalībnieku skaitu  360 dalībnieki, vīrieši kopā 251 dalībnieki, sievietēm 112 dalībnieces. Katrs kvalifikācijas sets ilga trīs stundas, kuras laikā uz katru maršrutu iespējami tikai 3 mēģinājumi jeb iespējas šo maršrutu izkāpt. Kopā 30 maršruti. Beidzoties kvalifikācijai Rolands ierindojās 17.vietā. Uz konkrēto brīdi, sacensības, kuras savulaik bija vairāk tendētas uz publiku Lielbritānijas kāpēju vidū, nu jau kļuvušas par ievērojamām pasaules līmeņa sacensībām, kuras vēlas apmeklēt dalībnieki ne tikai no Eiropas valstīm, bet pat citiem kontinentiem.

SWIF 2017

Šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, vēl vairāk un vēl spēcīgāki dalībnieki, piemēram, vīriešu konkurencē – Chon Jongwon (KOR), Alex Megos (GER), Sean Mccoll (CAN), Rustam Gelmanov (RUS), Alex Khazanov (ISR), Jimmy Webb (USA) utt. Kā paši dalībnieki saka, kontroles pasaules kausa posms pirms pašiem posmiem, un tiešām, sacensības, kuras tiek uzskatītas par festivālu apmeklē dalībnieki no visas pasaules, lai sagatavotos pirmajam pasaules kausa posmam Šveicē. Sacensības, kurās pārbaudīt  savus spēkus, lai zinātu vai esi gatavs šim gadam gan fiziski, gan mentāli.

Pusfinālā kā jau parasti tas ir pieņemts festivālos, iekļūst 20 spēcīgākie sportisti gan sievietēm, gan vīriešiem. Rolands iekļuva pusfinālā, kurā bija jāizkāpj četri sarežģīti maršruti, lai ar spēcīgākājiem sacenstos finālā, taču pusfināls izrādījās tik grūts, ka lai tiktu finālā, to varēja izdarīt, paņemot kaut vai tikai pāris bonusus. Rolands Ruģēns pusfinālā ieguva 14. vietu, iegūstot 0t0 2b6 jeb divus bonusus ar sešām reizēm. 

Fināla rezultāti bija sekojoši:

R Vīrieši Sievietes
1. ALEX MEGOS   GER    MELISSA LE NEVE    FRA  
2. CHON JONGWON   KOR   PETRA KLINGER   SUI  
3.   MICHAEL PICCOLRUAZ   ITA   MICHAELA TRACY   GBR  
4.   MATT COUSINS   GBR   JULE WURM   GER  
5. JERNEJ KRUDER   SLO   SOL SA   KOR  
6. JAN HOJER   GER   JULIA KRUDER   SLO  

Sezonas sākums sacensībām ir atklāts, lai arī netik iepriecinošs kā gaidīts, tomēr kļūdas ir saprastas un zinām pie kā vēl ir jāpiestrādā, lai rezultāts būtu labāks

Izveidots 27 Marts 2017
Skatīts: 5634
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>